Labie vārdi

2. aprīlī mūsu komanda “Rūķīši” prezentēja savas somiņas konkursā “Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai!” Latgales reģionālajā kārtā un saņēma simpātiju balvu. Vairāk par konkursa rezultātiem var lasīt šeit: https://tirailatvijai.lv/originalakas-idejas-videi-draudzigu-iepirkuma-maisinu-pagatavosanai-nak-no-daugavpils-rezeknes-ludzas-un-rugajiem/

Konkurss “Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai!”
“Zaļā josta” aicināja audzēkņus piešķirt otro elpu lietām un radīt jaunus, videi draudzīgus iepirkuma maisiņus. Mūsu iestādes grupu “Rūķītis” un “Sprīdītis” skolotājas Vita Avišāne, Ingūna Grumolde un Laura Bērziņa atsaucās aicinājumam piedalīties konkursā “Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai!”
Darba mērķis: veidot izpratni par dabas piesārņojumu, kā cilvēks ar savu rīcību var to samazināt; iesaistīt bērnu vecākus diskusijā par dabas tīrību, izgatavot iepirkuma somas no otrreizējā materiāla (vecie džinsi, mazas kleitas), apspēlēt iepirkšanos sižeta-lomu rotaļā “Veikals”.
MOTO: Būt stilīgam ir taupīt un pārstrādāt!
Vecāki ar meitenēm bija ļoti radoši un labprāt atbalstīja skolotāju ieceri, sašuva somas no vecajām džinsu biksēm, no meitu mazajām kleitām, kuras atnesa uz grupu.
Marta Celmiņa un mamma Liene
Katrīna Ivsiņa un mamma Inese Kojāne
Agate Lucatniece un mamma Daina
Viktorija Smuļova un mamma Žanna Levina
Marta Šulberga un mamma Ilona
Laima Višņakova un mamma Inese
Liene Kronīte un mamma Žanna
Grupā tika pārrunāta tēma: dabas piesārņošana, ko mēs varam darīt, lai mazāk piesārņot dabu. Pārrunāja, cik bieži ejot uz veikalu, tiek izmantoti iepirkumu maisiņi. Bērni piedāvāja, ar ko var aizstāt polietilēna iepirkumu maisiņus (kartona kastes, auduma maisiņi). Izspēlēja sižeta-lomu rotaļu “Veikals”. Bērni secināja, ka ērtāk iepirkties, paņemot savu auduma somiņu, kurā salikt pirkumus (somiņa ir izturīga, necaurspīdīga, stilīga, ērta).
Paldies!

Radošo darbu (zīmējumu) konkurss “Vyss apliek maņ munā volūdā skaņ”

Janvārī grupas “Rūķītis” audzēkņi pirmsskolas skolotājas Vitas Avišānes vadībā piedalījās radošo darbu (zīmējumu) konkursā “Vyss apliek maņ munā volūdā skaņ”, veltīta Latgales patriotam un dzejniekam Antonam Slišānam, kuru organizēja Nemateriālās kultūras mantojuma centrs “Upīte”.
Par piedalīšanos zīmējumu konkursā pateicību saņēma: Katrīna Ivsiņa, Marta Šulberga, Daniela Grišina, Madara Viļuma, Edvards Meļnikovs, Dominiks Ratinskis, Evelīna Kalneja, Laima Višņakova, Marta Celmiņa, Viktorija Smuļova.
Atzinības par zīmējumiem saņēma: Armands Drelings, Agate Lucatniece, Timurs Kačnovs.
Diplomu par 2. vietu saņēma Milana Zepa, par 3. vietu Agate Lucatniece.
Īpašu “PAĻDĪS” un jaunu Antona Slišāna dzejoļu krājumu “Vyss apliek maņ munā volūdā skaņ” saņēma skolotāja Vita Avišāne.

 

Valodas svētkiem “Skani, mana valodiņa” – 20!

20. reizi mūsu pirmsskolas izglītības iestāde viesmīlīgi sagaidīja Rēzeknes pilsētas pirmsskolas izglītības iestāžu daiļlasītājus. Šī gada tēma “Valodas svētkiem “Skani, mana valodiņa” dzimšanas diena”. Bērni, par godu Valodas svētkiem, sagatavoja iemīļotu latviešu dzejnieku Leontīnas Apšenieces, Jāzepa Osmaņa, Māras Cielēnas, Jāņa Raiņa un citu pazīstamu autoru dzejoļus.

Bērnus sagaidīja jautrais Karlsons – labākais viesis Pasaulē, skolotājas Lauras Bērziņas izpildījumā. Meklējot, ko var uzdāvināt svētkiem, uzaicināja draudzeni Mikipeli ar pelītēm, kuras dāvināja svētkiem deju (skolotāja Ilga Krievāne ar deju pulciņa meitenēm no grupām “Bitīte” un “Zīļuks“). Grupas “Sprīdītis” audzēkņi uzdāvināja svētkiem skaistu orķestra kompozīciju un dziesmu “Dzimšanas diena” (mūzikas skolotāja Zinaīda Jurova), grupas “Rūķītis” bērni ar skolotāju Vitu Avišāni vēla sniegavīru. Visi centās palīdzēt atjautīgajam Karlsonam un sagādāt svētkiem vislabāko dāvanu.

Tomēr vislabākā dāvana Valodas svētkiem ir skaists  dzejas izpildījums, ko sniedza bērni no pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēm. Bērnu sniegumu vērtēja kompetenta žūrija:

Janīna Dukule – Rēzeknes pilsētas Domes sabiedrisko attiecību speciāliste, dzejniece, žurnāliste,

Natālija Ančupāne  – Rēzeknes pilsētas izglītības pārvalde, pirmsskolas iestāžu speciāliste,

Vita Mežore – Rēzeknes pilsētas izglītības pārvalde, galvenā speciāliste, metodiķe,

Aija Vindeče – Rēzeknes speciālā pirmsskolas izglītības iestāde “Rūķītis”, pirmsskolas izglītības metodiķe.

Par labāko dzejas sniegumu 4 – gadīgo bērnu grupā ar atzinības rakstu tika apbalvoti:

Patrīcija Starodubova – Jāņa Raiņa dzejolis “Dzimumdiena”,  PII “Pasaka”, skolotāja Solvita Sermā,

Alise Ločmele –  Anitas Karlisones dzejolis “Zīmējums”, PII “Māriņa”, skolotāja Svetlana Ločmele,

Kira Kigitoviča  – Mairitas Bičukas dzejolis “Saulīte laukā”, PII “Namiņš”, skolotāja Linda Gevaļa.

Par labāko dzejas sniegumu 5 – gadīgo bērnu grupā ar atzinības rakstu tika apbalvoti:

Terēze Skromule –  Gitas Grīnbergas dzejolis “Vēdergraizes”, Katoļu PII, skolotāja Irēna Puncule,

Anna Ušpele – Leontīne Apšeniece “Nelaimes gadījums”, PII “Vinnijs Pūks”, skolotāja Vija Vēvere,

Jānis Emīls Pleikšnis – Jāzeps Osmanis “Tortes”, PII “Varavīksne”, skolotāja Skaidrīte Jeršova.

Par labāko dzejas sniegumu 6 – gadīgo bērnu grupā ar atzinības rakstu tika apbalvoti:

Liene Indriksone  – Imanta Lasmaņa dzejolis “Ežu dzīres”, PII “Rotaļa”, skolotāja Inita Gudrika,

Keita Princova – Leontīnes Apšenieces dzejolis “Bize”, PII “Auseklītis”, skolotāja Ingūna Grumolde,

Artis Pudenko – Jāzepa Osmaņa dzejolis “Kniksis”, PII “Māriņa”, skolotāja Sarmīte Pudenko.

Ar Rēzeknes pilsētas Domes speciālo balvu “Pieskāriens sirdij” tika apbalvota PII “Vinnijs Pūks” audzēkne Anete Tarvida – Ievas Samauskas dzejolis “11. novembris”, skolotāja Aija Ruhmane.

Visi konkursanti par talantīgo dzejas sniegumu, drosmi un čaklumu saņēma grāmatas.

Esam pateicīgi par finansiālo atbalstu grāmatu iegādei Izglītības pārvaldes vadītājam Arnoldam Drelingam, mūsu īpašajiem viesiem par valodas svētku dalībnieku dzejas snieguma vērtēšanu un labajiem vārdiem – Janīnai Dukulei, Natālijai Ančupānei, Vitai Mežorei un Aijai Vindečei, kā arī paldies par sadarbību un atbalstu Rēzeknes bērnu bibliotēkas kolektīvam. Dalībnieku runāto dzejoļu ilustrāciju izstāde februārī būs apskatāma Rēzeknes bērnu bibliotēkā.

Paldies visam “Auseklīša” darbīgajam, atbildīgajam, atraktīvajam, draudzīgajam kolektīvam par kopīgo darbu. Katra darbinieka ieguldītais darbs deva iespēju sarīkot skaistus svētkus mums un iestādes viesiem.

Paldies visiem!

Foto var apskatīties mājas lapas galerijā.

Rakstu sagatavoja PII “Auseklītis” metodiķe Alla Ratnika

 

Pasākums “Katram sava valodiņa” Rēzeknes pilsētas bērnu bibliotēkā veltīts Leontīnes Apšenieces dzīves jubilejai.

Trešdien, 16. janvārī, par godu Leontīnes Apšenieces svētkiem Bērnu bibliotēkā notika pasākums „Katram sava valodiņa”. Tajā piedalījās pati rakstniece  un mūsu PII „Auseklītis” audzēkņu grupiņas „Sprīdīši” un „Rūķīši”.

Informāciju par pasākumu var apskatīties šeit:

„Katram sava valodiņa”

http://www.rezeknesbiblioteka.lv/index.php/brnu-bibliotka/pasakumi/2297-leontine-apseniece-draugs-ikvienam-bernam

 

Radoša darbnīca “Veselīgs uzturs” grupā “Bitīte”

Šodien grupas “Bitīte” bērni runāja par veselīgu pārtiku. Sarunu organizēja Olga Peļņa. Bērni stāstīja, kādi produkti ir veselīgi, nosauca augļus un dārzeņus. Olga bērniem saprotamā valodā paskaidroja, kāpēc ir jāēd daudz augļu un dārzeņu, kādas biezputras, jogurti un piena produkti ir veselīgi un vērtīgi bērnu organismam.

Pēc sarunas  bērni Olgas un skolotājas Ainas Urtānes vadībā gatavoja vitamīnu salātus: grieza bumbierus, ābolus, banānus, hurmu, tīrīja mandarīnus. Visas sastāvdaļas lika bļodiņā un ēda tos ar jogurtu.

Paldies Elīnas Peļņas mammai par ļoti interesantu un “garšīgu” darbnīcu.